Pomorskie Forum Bezpieczeństwa

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność poinformować, że czasopismo Pomorskie Forum Bezpieczeństwa znalazło się na liście czasopism indeksowanych w bazie ICI Journals Master List 2017.

Wartość wskaźnika Index Copernicus Value (ICV) za rok 2017 wynosi ICV 2017 = 30.94.

Wyznaczona ocena ICV za rok 2017 jest widoczna na liście czasopism indeksowanych w bazie ICI Journals Master List 2017 oraz w „naszym” Paszporcie czasopisma:

https://journals.indexcopernicus.com/search/details?id=49989&lang=pl

„ICI Journals Master List to międzynarodowa baza indeksacyjna czasopism naukowych, w której każdego roku oceniane są wszystkie periodyki, spełniające formalne kryteria indeksacji. Do procesu oceny mogą zgłosić się wszystkie czasopisma zarejestrowane w bazie ICI World of Journals”.


 

Szanowni Państwo,

rok 2018 jest wyjątkowy ze względu na rocznicę 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jubileusz przypomina o latach działań i starań dążących do ukształtowania bezpiecznego i wolnego Państwa. Proces ten zaczął się dużo wcześniej i trwa do dzisiaj. Świadomość bezpiecznego i nieprzerwanego rozwoju wymaga stałej edukacji, poszukiwania rozwiązań adekwatnych do współczesnych czasów. Czasopismo Pomorskie Forum Bezpieczeństwa już od 2016 roku umożliwia wymianę doświadczeń, opinii, publikowania swoich badań w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.   

W następnym numerze będziemy mogli zapoznać się z historią kolejnej latarni morskiej, ciekawymi artykułami oraz relacją z pierwszego zorganizowanego wyjazdu na obchody zdobycia klasztoru oo. Benedyktynów na Monte Cassino, gdzie nasza Uczelnia objęła honorowy patronat. Uroczystości związane z 75 rocznicą zdobycia Klasztoru odbędą się 18 maja 2019 r. Akademia Marynarki Wojennej objęła ponownie honorowy patronat oraz jest współorganizatorem wydarzenia. Zainteresowane osoby oraz organizacje prosimy o kontakt z organizatorem na adres mailowy: qdi-tech@wp.pl lub z koordynatorem wyjazdu w AMW p. Iwoną Dudziuk na adres mailowy: iwonadudziuk7@gmail.com

Zapraszamy do kontaktu z Redakcją i nadsyłania artykułów.  

Zespół redakcyjny 

Pliki do pobrania:

  1. Informacje dla autorów
  2. Rada Naukowa PFB
  3. Recenzenci
  4. Recenzja
  5. Kontakt do zespołu redakcyjnego:  pfb@amw.gdynia.pl

Nr V/2018

Nr IV/ 2018

Nr III/2017

Nr I i II 2016/2017