Sukces naszej studentki

Miło nam donieść, że Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – działając na podstawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym – przyznał naszej studentce, Pani Monice Pietrzak, na rok akademicki 2018/2019, stypendium ministra za wybitne osiągnięcia sportowe. Dyplom uznania wręczyli Pani Monice: Dziekan wydziału, kmdr dr hab. Jarosław Teska, oraz Prodziekan ds. kształcenia i studentów, kmdr por. dr Bartłomiej Pączek.

Pani Monika jest studentką II roku studiów drugiego stopnia, na kierunku bezpieczeństwo narodowe, umiejętnie łącząc studia ze swoją pasją sportową, jaką jest rugby. Jest zawodniczką Reprezentacji Polski Kobiet w Rugby 7. Od 27.08.2018 r. uczestniczyła w zgrupowaniu Reprezentacji Polski, podczas którego zawodniczki rozpoczęły przygotowania do Mistrzostw Europy w Kazaniu, które odbyły się w dniach 01-02.09.2018. Podczas treningów zawodniczki doskonaliły przede wszystkim grę w kontakcie, szybkie podejmowanie gry po przegrupowaniach, formację autu i młyna, jak i stałe elementy gry.

Podczas Mistrzostw, Reprezentacja Polski grała w rosyjskim turnieju znakomicie. W fazie grupowej „biało-czerwone” postarały się o dwie wielkie niespodzianki i pokonały Irlandię oraz Anglię. Później przegrały z Włoszkami, ale i tak wyszły z grupy z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale Polki spotkały się z Belgijkami i po raz kolejny pokazały wielką determinację i dobre przygotowanie fizyczne. Mimo problemów na początku meczu ostatecznie nasze zawodniczki wygrały i awansowały do najlepszej czwórki zawodów. Pierwszy raz miały okazję zagrać o medale turnieju tej rangi, co jest bez wątpienia największym sukcesem kobiecej reprezentacji Polski i jednym z największych osiągnięć całego polskiego rugby w historii.

W półfinale Polki zmierzyły się z Rosjankami, które wygrały wysoko. Polki natomiast zagrały ze Szkotkami w meczu o trzecie miejsce i po wyrównanej walce zajęły ostatecznie 4 miejsce.

Czwarte miejsce w zawodach rangi Mistrzostw Europy okazało się historycznym sukcesem reprezentacji Polski, a dla Pani Moniki przepustką do stypendium Ministra.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!