Gromada Sobieszewo – Spotkanie/Wystawa

 

 

S P O T K A N I E 

Zapraszamy na spotkanie z Gośćmi, którzy przeniosą nas do czasów świetności dawnego Sobieszewa. Zobaczymy najnowsze nabytki archiwalnych fotografii pochodzących z kolekcji Bartosza K. Gast oraz Macieja Mogilnickiego. Zaprezentujemy również wyniki badań o nieistniejącej już Stacji Ratownictwa Brzegowego znajdującej się nieopodal wejścia nr. 16 w Sobieszewie.

Bartosz Krystian Gast oraz Maciej Mogilnicki, autorzy ukazujących się od 2012 r. kalendarzy „Sobieszewo na starych pocztówkach” postarają się przybliżyć problematykę pracy nad tak specyficznym wydawnictwem. Dowiemy się m.in.: jakie dylematy towarzyszą przy wyborze fotografii, jak umiejętnie wykorzystać posiadany zasób zgromadzonego materiału. Jednocześnie autorzy opowiedzą o pracach i ciekawych historiach jakie towarzyszyły przy kreacji najnowszego kalendarza na 2018 r. Prezentacja będzie okazją do uzupełnienia swoich zbiorów  o aktualny jak i archiwalne wydanie kolekcjonerskiego kalendarza.

W drugiej części zapraszamy na spotkanie prof. Antonim F. Komorowskim, który przedstawi efekty swoich badań i zaprezentuje SENSACYJNĄ, nieznaną dotąd historię Stacji Ratownictwa Brzegowego, która była zlokalizowana m.in. na Wyspie Sobieszewskiej.